Reklama outdoorowa już na dobre wpisała się w miejski krajobraz. Zewsząd otaczają nas kolorowe plakaty, ogromne billboardy czy mieniące się kasetony. Okazuje się, to wciąż jedno z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych służących do promocji firmy. Odpowiednio zaprojektowany szyld powinien przyciągać uwagę odbiorców swoim estetycznym zestawieniem kolorystycznym, przemyślaną szatą graficzną, chwytliwym sloganem czy atrakcyjnym wizualnie logo. To jedyny sposób, aby reklama zachęciła potencjalnych klientów do zapoznania się z ofertą produktów lub usług.

Cechy skutecznego szyldu reklamowego

  • Czytelny i prosty komunikat. Zarówno klasyczny, jak i podświetlany szyld reklamowy ma jeden cel – identyfikować markę oraz budować jej pozytywny wizerunek wśród konsumentów. Warto więc zrezygnować z krzykliwych i utrudniających przekaz treści, nadmiaru informacji czy zbyt wielu intensywnych kolorów. Sprawdzonym rozwiązaniem jest minimalizm oraz optymalna wielkość szyldu – powinien być widoczny, ale jednocześnie nie może przytłaczać swoimi rozmiarami.
  • Przejrzystość i doskonała widoczność. Jeżeli szyld reklamowy zawiera wiele informacji napisanych małą czcionką, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nikt nawet nie zwróci na niego uwagi. Warto więc postawić jedynie na nazwę lub logo firmy oraz ciekawą grafikę rzucającą się w oczy. Niech klienci od razu wiedzą, z jaką działalnością mają do czynienia.
  • Nienaganna estetyka, która zachęca do skorzystania z oferty firmy. Solidny materiał, oryginalność w granicach dobrego smaku oraz przemyślane rozmieszczenie elementów graficznych na szyldzie z pewnością zaowocują wzrostem sprzedaży w przyszłości.

Tablice i szyldy reklamowe – atrakcyjna identyfikacja zewnętrzna Twojej firmy

Pablo Design pomoże Ci stworzyć szyld reklamowy, który w oryginalny sposób zaprezentuje Twoją markę światu. Klienci z łatwością odnajdą Twoją firmę, a przy okazji spędzą czas w estetycznym wizualnie otoczeniu. Wysokiej jakości szyld skutecznie podkreśli Twój profesjonalizm oraz zainteresuje potencjalnych klientów do skorzystania z oferty. Wiemy, że sukces każdego biznesu w dużej mierze zależy od przemyślanych działań marketingowych. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + dwanaście =